• Baseny rozporowe

Filtruj według

Średnica [cm]

Średnica [cm]

Wysokość [cm]

Wysokość [cm]

Baseny rozporowe

Jest 11 produktów.

Baseny rozporowe: prosty i przyjemny sposób na upały

Posiadanie własnego basenu ogrodowego jest marzeniem, które teraz można spełnić bez wielkiego wysiłku finansowego. Bardzo dobrym rozwiązaniem w relacji ceny do jakości będzie basen rozporowy, który kupisz w naszym sklepie internetowym. Baseny rozporowe cieszą się ogromną popularnością, co nie może dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę ich funkcjonalność, atrakcyjną cenę oraz to, że zapewniają mnóstwo przyjemności – zwłaszcza w upalne dni.

Aktywne filtry

Baseny rozporowe: na czym to polega?

Basen rozporowy z wyglądu przypomina basen dmuchany, ale znacząco różni się od niego pod względem konstrukcji oraz wygody użytkowania. Przede wszystkim nie trzeba go każdorazowo nadmuchiwać. Z powodzeniem można ustawić taki basen w docelowym miejscu w ogrodzie, napełnić wodą i cieszyć się rodzinnymi kąpielami przez wiele tygodni.

Baseny rozporowe, zgodnie ze swoją nazwą, rozpierają się pod wpływem napuszczanej wody, nabierając docelowego kształtu po całkowitym napełnieniu. To woda utrzymuje ściany basenu w pionie, które nie dopuszczają do jej wylania. Tutaj ujawnia się więc największa zaleta basenów rozporowych, czyli banalnie prosty montaż. W momencie, gdy uznasz, że wcześniej wybrane miejsce nie jest odpowiednie, basen będzie można bez większego problemu przestawić.

Dlaczego warto wybrać basen rozporowy?

Ponieważ jest o wiele praktyczniejszy niż basen dmuchany, a przy tym zauważalnie tańszy niż stelażowy. Nie musisz więc długo zbierać pieniędzy, aby sprawić sobie i swoim najbliższym taką ogrodową atrakcję. Basen stelażowy po złożeniu zajmuje też mało miejsca, dzięki czemu nie ma problemu z jego przechowywaniem po sezonie.

Pamiętaj, że woda w basenie rozporowym musi być regularnie filtrowana oraz oczyszczana przy użyciu chemii basenowej. Dodatkowo zalecamy zakup specjalnej pokrywy na basen, która nie dopuści do zanieczyszczenia wody przez liście, owady czy deszczówkę.