• Kamienie dociskowe

Kamienie dociskowe

Jest 8 produktów.

Kamienie dociskowe z kamionki: niezbędne wyposażenie beczki do kiszenia kapusty

Jeśli w dzieciństwie zdarzało Ci się obserwować, jak babcia czy dziadek przygotowują domowe kiszonki, to prawdopodobnie pamiętasz, że najczęściej używali do tego polnych kamieni. Pełniły one funkcję docisku, dzięki czemu np. kapusta przez cały czas pozostawała poniżej powierzchni soku. Ty na szczęście możesz sobie znacznie ułatwić zadanie, inwestując w kamienie dociskowe z kamionki. Są bardzo wygodne w stosowaniu, a przede wszystkim idealnie pasują do garnków kamionkowych czy domowych beczek do kiszenia kapusty i ogórków.

Aktywne filtry

Kamienie dociskowe do kiszenia: na czym to polega?

Kamienie dociskowe, które kupisz w naszym sklepie internetowym, składają się z połówek, dzięki czemu łatwo można je umieścić w beczce czy garnku do kiszenia. Kamień zawsze dobieramy do średnicy naczynia. Kładąc go na kiszonym produkcie spożywczym, np. kapuście, masz pewność, że proces kwaszenia będzie przebiegać prawidłowo i uzyskasz perfekcyjny, równo ukwaszony produkt końcowy.

Zadaniem kamienia do kiszonek jest stałe dociskanie produktu w taki sposób, aby zawsze znajdował się on poniżej linii wody (docelowo – soku). Zwróć uwagę, że w naszym sklepie oferujemy wyłącznie kamienie dociskowe z kamionki, a więc materiału w 100% naturalnego, niewchodzącego w reakcję z żywnością, odpornego na działanie kwasów.

Zestaw składający się z garnka lub beczki do kiszenia oraz kamienia dociskowego z kamionki pozwoli Ci od razu rozpocząć produkcję domowych, bardzo zdrowych wyrobów. Uda Ci się nawet jeśli będzie to Twój pierwszy raz!