• Pokrywy basenowe

Filtruj według

Wymiar basenu [cm]

Wymiar basenu [cm]

Przeznaczenie pokrywy

Przeznaczenie pokrywy

Pokrywy basenowe

Jest 21 produktów.

Pokrywy basenowe: koniec z liśćmi i owadami w wodzie!

Zdecydowanie najwygodniejszym sposobem na basen w przydomowym ogródku jest zakup modelu stelażowego lub rozporowego oraz ustawienie go w docelowym miejscu na cały sezon. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem na nowo rozkładać basenu i napełniać go wodą. Takie rozwiązanie wymusza zastosowanie pompy basenowej (aby nie dopuścić do efektu wody stojącej) oraz zabezpieczenie wody przed deszczem, liśćmi, owadami i innymi zanieczyszczeniami. Na to drugie mamy prosty i niedrogi sposób: pokrywy basenowe. Odpowiednią pokrywę na basen kupisz w naszym sklepie internetowym. Sprawdź, dlaczego warto w to zainwestować.

Aktywne filtry

Do czego przyda Ci się pokrywa basenowa?

Nietrudno się domyślić, że pokrywy basenowe służą do zabezpieczenia wody przed wszystkim tym, co może do niej wpaść. W polskich warunkach najczęściej są to liście z okolicznych drzew, ale też drobne gałęzie, owady, śmieci, piasek, fragmenty roślin etc. Chodzi tutaj jednak nie tylko o estetykę.

Bardzo ważną funkcją pokrywy basenowej jest zminimalizowanie ryzyka zanieczyszczenia wody przez drobnoustroje, jak grzyby, pleśń czy glony. Pokrywa nie dopuszcza światła słonecznego, dzięki czemu organizmy te nie mają warunków do rozwoju. W efekcie dużo łatwiej jest utrzymać wodę w krystalicznej czystości, dodatkowo stosując chemię basenową oraz oczywiście pompę z filtrem. Ponadto pokrywa basenowa poprawia bezpieczeństwo. Jest na tyle ciężka, że dziecko nie będzie w stanie samodzielnie jej zdjąć i wskoczyć do wody bez nadzoru rodziców. Dodatkowo pokrywa uniemożliwia dostanie się do basenu zwierzętom domowym oraz żyjącym dziko, np. ptakom czy kotom.