• Chemia basenowa

Chemia basenowa

Jest 3 produktów.

Chemia basenowa: prosty sposób na kąpiel bez przykrych niespodzianek

Posiadając własny basen w ogrodzie, czy to stelażowy czy rozporowy, niezbędne jest regularne stosowanie chemii basenowej. Dlaczego? Ponieważ gwarantuje ona brak jakichkolwiek problemów zdrowotnych wynikających z zanieczyszczenia wody. Nie ma innego równie skutecznego sposobu na to, aby uchronić się przed drobnoustrojami, które mogą być szczególnie groźne dla dzieci. Chemię basenową renomowanych producentów kupisz w naszym sklepie internetowym – jak zawsze z gwarancją bardzo atrakcyjnej ceny.

Aktywne filtry

Kiedy stosowanie chemii basenowej jest obowiązkowe?

Zawsze wtedy, gdy planujemy korzystać z tej samej wody w basenie przez co najmniej kilka dni. Tak jest w przypadku wspomnianych już basenów rozporowych i stelażowych. Zdecydowana większość właścicieli napełnia je wodą np. na wiosnę i zostawia do jesieni. W tym czasie należy zadbać o to, aby w wodzie nie pojawiły się żadne groźne niespodzianki: bakterie, wirusy, glony i inne drobnoustroje.

Jaki jest efekt stosowania chemii basenowej?

Chemia basenowa pełni nie tylko funkcję oczyszczającą (dzięki niej woda jest przez cały czas niemal krystalicznie czysta), ale także prewencyjną i uzdatniającą. Dzięki specjalnym preparatom można osiągnąć idealny poziom pH wody, co ma bardzo duże znaczenie chociażby dla stanu skóry osób korzystających z basenu – a już szczególnie małych dzieci.

Chemia basenowa dezynfekuje również wodę, co daje pewność, że każdorazowa kąpiel będzie przyjemna i nie spowoduje ryzyka złapania jakiejś nieprzyjemnej infekcji. Podkreślamy przy tym, że środki do basenów oferowane w naszym sklepie internetowym są produktami przebadanymi, w pełni bezpiecznymi dla ludzi.