• Pompy basenowe

Pompy piaskowe do basenów

Jest 8 produktów.

Pompa piaskowa do basenu - prosty sposób na zawsze świeżą wodę w basenie

Woda w basenie, zwłaszcza rozporowym czy stelażowym, jest wodą stojącą, co oznacza, że tworzy idealne warunki do rozwoju różnego rodzaju drobnoustrojów, ale też owadów (komary, meszki). Aby do tego nie dopuścić należy zastosować basenową pompę piaskową, najlepiej z funkcją filtrowania. To proste rozwiązanie gwarantuje brak wymienionych problemów, czyli zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z basenu przez cały sezon. Markowe pompy piaskowe do basenu marki BESTWAY kupisz w naszym sklepie internetowym. Sprawdź, dlaczego nie powinieneś rezygnować z tego wyposażenia.

Aktywne filtry

Jak działają piaskowe pompy basenowe?

Pompy piaskowe są relatywnie prostymi urządzeniami. Ich zadaniem jest ciągłe wprawianie wody w ruch, co minimalizuje ryzyko rozwoju niechcianych „lokatorów”. Pompa z obu stron jest zakończona wężami, z których jeden pobiera wodę z basenu, a drugi wprowadza ją z powrotem do zbiornika. Jeśli pompa jest dodatkowo wyposażona w filtr, w międzyczasie woda jest oczyszczana z np. resztek owadów, liści, piasku itd.

Pompa basenowa to absolutnie niezbędny element wyposażenia basenu, jeśli z góry wiadomo, że raz napełniony będzie użytkowany przez ludzi w dłuższym okresie. Nie zastąpi jej nawet szczelne przykrycie. Chcąc cieszyć się przyjemnością kąpieli w basenie ogrodowym przez cały sezon i nie narazić się na infekcję czy przykre doznania zapachowe, już dziś zainwestuj w porządną pompę basenową.

Pamiętaj również, że stosowanie pompy nie zwalnia z konieczności regularnego używania chemii basenowej, która nie tylko niszczy drobnoustroje, ale też reguluje pH wody.