• Garnki kamionkowe

Filtruj według

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Garnki kamionkowe do kiszenia kapusty i ogórków - do pieczenia i na smalec

Jest 7 produktów.

Z pewnością wiesz, jak duży wpływ na zdrowie Twoje i Twoich najbliższych ma to, co jecie. Starasz się kupować produkty zawierające jak najmniej konserwantów, nieprzetworzone, może nawet ekologiczne. Masz jednak świadomość, że jest to bardzo trudne zadanie – a do tego kosztowne. A gdyby tak wrócić do tradycyjnych wzorców i przygotowywać żywność we własnej kuchni?

To wcale nie jest takie trudne i czasochłonne. Pomogą Ci w tym garnki kamionkowe, które kupisz w naszym sklepie internetowym. Garnek z ceramiki to must have dla każdej rodziny, która chce jeść zarówno zdrowo, jak i smacznie.

Sortuj wg:

Aktywne filtry

Jak możesz wykorzystać garnki kamionkowe na co dzień?

Garnki z ceramiki są wyjątkowo uniwersalnymi naczyniami kuchennymi. Szczególnie dobrze sprawdzają się do długotrwałego przechowywania żywności w sposób ekologiczny, bez stosowania konserwantów. Dokładnie tak robiły nasze babcie, które nie miały dostępu do lodówek czy zamrażalników. Kamionka świetnie izoluje, zapewnia produktom spożywczym optymalne warunki termiczne, a przy tym chroni np. przed wilgocią. Dlatego garnki kamionkowe bardzo dobrze nadają się zarówno do przechowywania kiszonek, jak i mięsiw, zup czy artykułów sypkich, jak mąka, sól, cukier.

W dużym garnku kamionkowym, np. o pojemności 50 litrów, z powodzeniem możesz przechowywać chociażby domowe kiszonki, które są naturalnym źródłem witaminy C oraz probiotyków. To skarbnica zdrowia dla całej Twojej rodziny! Taki garnek pełni wówczas funkcję domowej beczki do kiszenia kapusty czy ogórków.

Zwróć uwagę na to, że garnki kamionkowe są wykonane w 100% z naturalnych materiałów, przede wszystkim z gliny. To gwarantuje, że ścianki garnka ceramicznego nie wchodzą w reakcję z umieszczonymi w środku produktami spożywczymi, nie zmieniają ich składu ani smaku. Dzięki temu możesz przechowywać żywność w kamionce przez wiele tygodni, zyskując stały dostęp do zdrowych, pysznych produktów np. w środku zimy.

PS. Aby dodatkowo zwiększyć praktyczność garnka kamionkowego, warto dokupić do niego odpowiednią pokrywkę.